2017 GICL Race #1 - Road Atlanta

Overall Results

September 10, 2017


Results by GICL
Sophomore Girls
JV Girls

Freshman Girls

  ------------ Lap 1 ------------ ------------ Lap 2 ------------ Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Time
1 REBECCA LIBERSAT Columbus Comp 708 F 1 24:50.1 5:47/M 1 24:04.4 5:36/M 48:54.5 48:54.5
2 GRAYSON YOUNT Oconee Comp 701 F 3 25:38.8 5:58/M 3 24:45.4 5:45/M 50:24.3 50:24.3
3 KALEA MILLS Roswell HS 717 F 5 26:14.9 6:06/M 2 24:29.3 5:42/M 50:44.3 50:44.3
4 EMMA FROST Harrison HS 704 F 2 25:37.6 5:57/M 4 25:07.0 5:50/M 50:44.6 50:44.6
5 MADELINE SOLES Old Cap Racing Comp 712 F 4 26:11.9 6:05/M 5 27:15.5 6:20/M 53:27.4 53:27.4
6 LEA CAMPO Allatoona Creek Comp 718 F 6 27:34.3 6:25/M 7 29:29.2 6:51/M 57:03.5 57:03.5
7 ABBIE LASTINGER Forsyth Comp 702 F 7 29:34.9 6:53/M 6 29:00.1 6:45/M 58:35.1 58:35.1
8 CHLOE GRUENSFELDER Riverwood HS 703 F 8 30:07.9 7:00/M 8 30:44.5 7:09/M 1:00:52.5 1:00:52.5
9 CADENCE MOHON Gilmer Cartecay Comp 700 F 9 31:24.9 7:18/M 10 33:11.3 7:43/M 1:04:36.3 1:04:36.3
10 AMELIA HOFFMAN Prima Tappa Comp 710 F 11 33:16.8 7:44/M 9 32:30.5 7:33/M 1:05:47.4 1:05:47.4
11 KELSIE GADDIS Fannin Comp 709 F 10 32:34.1 7:34/M 13 35:17.1 8:12/M 1:07:51.3 1:07:51.3
12 MADISON STEEN White County Comp 719 F 12 34:04.4 7:55/M 12 35:11.1 8:11/M 1:09:15.6 1:09:15.6
13 KIARA ABERCROMBIE Chestatee HS 707 F 13 38:00.8 8:50/M 14 40:23.0 9:23/M 1:18:23.8 1:18:23.8
14 MADISON WALL Blankets Creek East Comp 715 F 14 51:31.5 11:59/M 11 33:27.9 7:47/M 1:24:59.4 1:24:59.4
Top  

Sophomore Girls

  ------------ Lap 1 ------------ ------------ Lap 2 ------------ Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Time
1 SHANNON VAN HISE Blankets Creek East Comp 408 F 1 23:42.4 5:31/M 2 24:02.7 5:35/M 47:45.1 47:45.1
2 RHYLEE WITTROCK Issaqueena Comp 406 F 2 24:11.4 5:37/M 1 23:33.9 5:29/M 47:45.3 47:45.3
3 HANNAH CALABRETTA Gilmer Cartecay Comp 401 F 3 26:24.4 6:08/M 3 26:55.0 6:16/M 53:19.4 53:19.4
4 MIA LOPEZ Blankets Creek East Comp 405 F 4 26:34.1 6:11/M 4 27:11.5 6:19/M 53:45.7 53:45.7
5 GRACE CLUTTER South Side Comp 400 F 5 27:57.9 6:30/M 5 27:50.8 6:28/M 55:48.7 55:48.7
6 SAIDEE COLLINS Fannin Comp 407 F 7 29:42.5 6:54/M 6 28:57.3 6:44/M 58:39.9 58:39.9
7 LILLY DRIVER Upstate North Comp 403 F 6 29:41.9 6:54/M 7 30:13.3 7:02/M 59:55.3 59:55.3
8 TAYLOR POZERYCKI Cherokee HS 409 F 8 31:33.2 7:20/M 8 31:49.3 7:24/M 1:03:22.5 1:03:22.5
9 MADDY BAILEY South Side Comp 404 F 10 33:34.1 7:48/M 9 34:25.9 8:00/M 1:08:00.1 1:08:00.1
10 KATE MEREDITH Woodstock HS 402 F 9 33:19.9 7:45/M 10 35:24.1 8:14/M 1:08:44.1 1:08:44.1
Top  

JV Girls

  ------------ Lap 1 ------------ ------------ Lap 2 ------------ Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Time
1 LILY GOWENS Prima Tappa Comp 109 F 1 22:26.9 5:13/M 1 22:46.3 5:18/M 45:13.2 45:13.2
2 LAURA EDSALL Issaqueena Comp 107 F 2 23:45.8 5:31/M 2 24:01.4 5:35/M 47:47.2 47:47.2
3 JULIA LANCE Oconee Comp 105 F 3 24:07.1 5:37/M 3 24:13.0 5:38/M 48:20.2 48:20.2
4 HANNAH OCHOA Mill Creek HS 104 F 4 25:10.6 5:51/M 4 25:43.7 5:59/M 50:54.4 50:54.4
5 LYDIA CERNY Prima Tappa Comp 111 F 8 26:13.3 6:06/M 5 25:45.0 5:59/M 51:58.4 51:58.4
6 BRENNAH GRIGGS Oconee Comp 100 F 5 25:59.9 6:03/M 6 26:07.3 6:04/M 52:07.3 52:07.3
7 CELESTE MONTERO Forsyth Comp 101 F 6 26:07.9 6:04/M 7 26:12.3 6:06/M 52:20.2 52:20.2
8 LAUREN BRAKKE Forsyth Comp 108 F 7 26:11.1 6:05/M 8 26:56.6 6:16/M 53:07.7 53:07.7
9 LOURDES GOETSCHL Gainesville Comp 110 F 9 27:38.2 6:26/M 9 28:26.3 6:37/M 56:04.5 56:04.5
10 HANNAH HICKS North Cobb Christian HS 2 F 11 30:10.6 7:01/M 10 29:29.8 6:51/M 59:40.5 59:40.5
11 MURIEL HANBACK Blankets Creek East Comp 113 F 10 29:48.1 6:56/M 11 31:57.3 7:26/M 1:01:45.5 1:01:45.5
12 SHIRIN RASCHID FARROKHI Galloway Hs 115 F 12 33:14.9 7:44/M 13 34:14.5 7:58/M 1:07:29.4 1:07:29.4
13 EMMA HOFFMAN Prima Tappa Comp 102 F 13 34:02.3 7:55/M 12 33:59.9 7:54/M 1:08:02.2 1:08:02.2