HS Girls Results


Results by GICL

Freshman Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 REBECCA LIBERSAT 708 Columbus Comp 500   31:30.7 30:07.3 1:01:38.1
2 GRAYSON YOUNT 701 Oconee Comp 490   31:01.6 31:09.4 1:02:11.1
3 KALEA MILLS 717 Roswell HS 481   32:43.3 32:20.4 1:05:03.8
4 EMMA FROST 704 Harrison HS 472   33:53.9 35:00.6 1:08:54.5
5 LEA CAMPO 718 Allatoona Creek Comp 464   35:58.3 36:59.0 1:12:57.3
6 ABBIE LASTINGER 702 Forsyth Comp 456   37:15.1 39:08.2 1:16:23.3
7 CADENCE MOHON 700 Gilmer Cartecay Comp 448   39:43.4 38:40.6 1:18:24.1
8 SADIE MARTIN 720 Rabun Comp 441   39:09.5 41:36.8 1:20:46.3
9 KELSIE GADDIS 709 Fannin Comp 434   40:09.2 41:49.3 1:21:58.6
10 CHLOE GRUENSFELDER 703 Riverwood HS 427   41:40.1 44:37.5 1:26:17.6
11 MADISON STEEN 719 White County Comp 420   45:26.5 50:21.5 1:35:48.1
12 KIARA ABERCROMBIE 707 Chestatee HS 414   47:17.8 53:30.9 1:40:48.7

Sophomore Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 HANNAH CALABRETTA 401 Gilmer Cartecay Comp 500   31:19.8 32:00.4 1:03:20.2
2 RHYLEE WITTROCK 406 Issaqueena Comp 490   32:53.5 32:33.0 1:05:26.6
3 SHANNON VAN HISE 408 Blankets Creek East Comp 481   32:55.5 36:38.8 1:09:34.3
4 MIA LOPEZ 405 Blankets Creek East Comp 472   35:35.1 36:54.4 1:12:29.5
5 TAYLOR POZERYCKI 409 Cherokee HS 464   37:01.2 38:49.3 1:15:50.6
6 KATE MEREDITH 402 Woodstock HS 456   42:15.1 44:42.5 1:26:57.6

JV Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 LILY GOWENS 109 Prima Tappa Comp 540   29:17.9 30:10.5 59:28.5
2 JULIA LANCE 105 Oconee Comp 530   30:43.3 32:06.9 1:02:50.2
3 LAURA EDSALL 107 Issaqueena Comp 521   31:24.9 32:28.4 1:03:53.3
4 LAUREN BRAKKE 108 Forsyth Comp 512   33:20.7 33:38.6 1:06:59.3
5 BRENNAH GRIGGS 100 Oconee Comp 504   33:58.7 33:34.1 1:07:32.9
6 CELESTE MONTERO 101 Forsyth Comp 496   34:05.8 34:59.7 1:09:05.6
7 HANNAH HICKS 2 North Cobb Christian HS 488   35:59.4 35:36.7 1:11:36.1
8 MURIEL HANBACK 113 Blankets Creek East Comp 481   36:24.3 36:33.9 1:12:58.3
9 LOURDES GOETSCHL 110 Gainesville Comp 474   36:10.1 38:55.4 1:15:05.6
10 SHIRIN RASCHID FARROKHI 115 Galloway Hs 467   42:34.2 38:44.2 1:21:18.4
DNF LYDIA CERNY 111 Prima Tappa Comp 0   41:41.3 X X X X 41:41.3