2016 GICL Race #4 - Sophia's Tribute

Overall Results

October 23, 2016


Results by GICL
Sophomore Girls
JV Girls

Freshman Girls

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Rnk Time Time Time
1 LILY GOWENS Hall - Prima Tappa 705 F 1 23:29.9 1 25:29.0 48:58.9 48:58.9
2 MORGAN HOLT Fannin Comp 704 F 2 27:18.5 4 31:40.9 58:59.4 58:59.4
3 SAIDEE COLLINS Fannin Comp 703 F 3 28:20.4 2 30:56.5 59:16.9 59:16.9
4 EMMA TINSLEY Cherokee HS 702 F 4 28:24.1 3 31:26.3 59:50.4 59:50.4
5 GRACE CLUTTER 708 F 5 28:31.6 5 32:54.5 1:01:26.1 1:01:26.1
6 TAYLOR POZERYCKI Cherokee HS 701 F 6 31:33.4 6 37:03.0 1:08:36.4 1:08:36.4
7 KATE MEREDITH Blankets Creek West Composite 402 F 7 39:38.6 7 51:08.1 1:30:46.7 1:30:46.7
Top  

Sophomore Girls

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Rnk Time Time Time
1 LAURA EDSALL Issaqueena Comp 400 F 2 26:58.1 1 28:27.7 55:25.8 55:25.8
2 MURIEL HANBACK Blankets Creek East Comp 401 F 1 26:51.4 2 30:53.9 57:45.3 57:45.3
3 SHIRIN RASCHID FARROKHI The Galloway School 405 F 3 31:17.8 3 32:13.8 1:03:31.6 1:03:31.6
Top  

JV Girls

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Rnk Time Time Time
1 ELLIE HAYES Johnson High School 107 F 1 23:21.9 2 26:47.7 50:09.7 50:09.7
2 KATE TAWES Roswell HS 110 F 2 24:49.1 1 26:03.3 50:52.5 50:52.5
3 SAVADA COLLINS Fannin Comp 103 F 4 25:45.8 3 27:04.4 52:50.2 52:50.2
4 ISABEL FUENTES Hall - Prima Tappa 105 F 3 24:49.6 4 28:00.7 52:50.3 52:50.3
5 JORDAN PRUITT Chestatee HS 102 F 5 27:15.5 5 30:35.6 57:51.1 57:51.1
6 MCKAYLA ROBINSON Blankets Creek East Comp 100 F 6 28:11.5 6 31:24.1 59:35.7 59:35.7
7 SARA SOBA The Galloway School 112 F 7 29:17.8 8 38:17.0 1:07:34.9 1:07:34.9
8 HANNAH HICKS North CobbChristian 109 F 8 31:32.1 7 36:57.7 1:08:29.9 1:08:29.9
9 KIRA SMITH Issaqueena Comp 106 F 9 33:44.1 9 38:40.6 1:12:24.8 1:12:24.8
10 ALONDRA WEDDING Gainesville Comp 104 F 10 35:42.6 10 39:20.7 1:15:03.3 1:15:03.3