HS Boys Results


Results by GICL

Freshman Boys

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 JOSEPH URBANOWICZ 858 Sope Creek Comp 500   25:25.6 24:20.9 49:46.6
2 N RAINER ORTKIESE 856 Sope Creek Comp 490   25:25.8 24:41.1 50:06.9
3 CADE VANEK 871 Allatoona Creek Comp 481   26:13.9 27:08.5 53:22.5
4 ELIAS DIETRICH 834 Grayson Comp 472   26:47.5 26:36.4 53:23.9
5 BENJAMIN CERNY 843 Prima Tappa Comp 464   27:17.7 27:22.6 54:40.4
6 ETHAN POPHAM 830 Chestatee HS 456   27:51.3 27:22.2 55:13.5
7 BILLY BROWN 802 Woodstock HS 448   26:47.7 29:09.2 55:56.9
8 JACOB KELLER 804 Oconee Comp 441   27:47.3 28:11.2 55:58.5
9 JONAH SOPER 828 Chestatee HS 434   28:24.6 28:15.3 56:39.9
10 MAX WEEKES 816 Upstate North Comp 427   27:08.7 29:56.8 57:05.6
11 ASTON ROTH 839 Prima Tappa Comp 420   28:22.6 29:21.2 57:43.8
12 SOLOMON SCHAFFER 844 Issaqueena Comp 414   28:35.7 29:21.4 57:57.1
13 JACKSON BROWN 803 Oconee Comp 408   28:50.8 29:18.9 58:09.7
14 EVAN CAIN 865 Roswell HS 402   29:16.5 28:59.3 58:15.8
15 MALACHI CORDLE 836 Grayson Comp 396   29:24.2 28:52.0 58:16.2
16 MAYS TOMLIN 837 HCHS 390   28:23.7 29:56.6 58:20.3
17 JACKSON LANGSTON 835 Grayson Comp 385   29:15.9 29:20.8 58:36.8
18 RILEY BEASLEY 815 Paulding Comp 380   29:28.5 29:12.7 58:41.2
19 RYAN HILE 822 JCAAM COMP 375   30:13.6 29:12.6 59:26.2
20 JACK SCALISE 854 Sope Creek Comp 370   30:13.1 29:29.1 59:42.3
21 AIDEN CRITZ 849 Pace Academy HS 365   30:33.9 29:34.1 1:00:08.1
22 MAXIMUS HAJOSY 878 Upstate North Comp 360   30:18.8 29:49.5 1:00:08.3
23 LUKE DOLLYHIGH 827 Chestatee HS 356   30:03.6 30:07.2 1:00:10.8
24 KILBY SMITH 818 Upstate North Comp 352   30:02.2 30:09.3 1:00:11.5
25 MATTHEW BENNETT 832 Columbus Comp 348   30:25.5 30:09.0 1:00:34.6
26 SLOAN WERSTAK 864 Roswell HS 344   30:30.9 30:10.8 1:00:41.7
27 MICAH WEBB 808 Jefferson HS 340   30:33.1 30:10.1 1:00:43.3
28 PAUL HUEBNER 853 Sope Creek Comp 336   30:25.3 30:20.0 1:00:45.3
29 NAIM AHDIEH 850 Sope Creek Comp 332   30:27.4 30:24.2 1:00:51.6
30 CARTER BAILEY 875 Gainesville Comp 329   30:32.3 30:19.5 1:00:51.8
31 PIERO MADDALENI 855 Riverwood HS 326   30:21.6 31:10.4 1:01:32.1
32 MARSH DOUGLAS 831 Columbus Comp 323   31:01.7 31:15.9 1:02:17.6
33 CONNOR HAYNES 819 Upstate North Comp 320   30:32.6 31:47.2 1:02:19.8
34 MITCH GOETSCHL 873 Gainesville Comp 317   30:53.3 31:35.0 1:02:28.3
35 JACOB FUNK 829 Chestatee HS 314   31:49.6 30:59.8 1:02:49.4
36 JAKE HEGARTY 880 North Fulton Comp 311   31:06.1 32:21.7 1:03:27.9
37 HUDSON PHILYAW 821 Buford HS 308   31:15.9 32:52.4 1:04:08.3
38 JULIAN VERDON 857 Sope Creek Comp 306   30:12.8 34:02.0 1:04:14.8
39 NICK MCHAN 848 Old Cap Racing Comp 304   31:30.3 32:59.3 1:04:29.7
40 SETH BARKER 847 Old Cap Racing Comp 302   31:49.4 33:14.1 1:05:03.5
41 ALEX FORBES 879 Sope Creek Comp 300   32:31.8 32:56.5 1:05:28.4
42 ANTHONY PECO 823 Pinhoti Comp 298   32:20.8 33:31.5 1:05:52.3
43 NOLAN SISK 845 Mill Creek HS 296   31:52.5 34:00.2 1:05:52.8
44 FINN ASH 809 Forsyth Comp 294   32:43.9 33:10.2 1:05:54.2
45 LORENZO ALONSO 800 Gilmer Cartecay Comp 292   32:42.8 33:13.4 1:05:56.2
46 GIDEON TANNER 838 HCHS 290   32:44.7 33:27.4 1:06:12.1
47 CLAYTON HUFF 833 Fannin Comp 289   32:31.7 33:40.6 1:06:12.3
48 MICHAEL CORDAK 846 North Cobb Christian HS 288   33:06.2 33:21.8 1:06:28.1
49 NICHOLAS STUART 862 Roswell HS 287   33:35.9 33:06.8 1:06:42.8
50 TANNER CARTWRIGHT 860 North Fulton Comp 286   32:32.9 34:21.2 1:06:54.2
51 GRAYSON SLOAN 810 Upstate South Comp 285   32:43.3 36:06.9 1:08:50.3
52 NATHANIEL WATSON 868 Allatoona Creek Comp 284   33:29.5 35:38.1 1:09:07.7
53 COLLIER SISK 840 Prima Tappa Comp 283   33:32.8 35:50.5 1:09:23.3
54 NATE LANCE 805 Oconee Comp 282   34:10.7 36:24.9 1:10:35.7
55 ASPEN ALDEN 825 Athens Comp 281   35:08.7 35:56.1 1:11:04.8
56 GRAM BROWNLEE 817 Upstate North Comp 280   35:20.5 36:54.9 1:12:15.4
57 JULIAN RODRIGUEZ 866 Allatoona Creek Comp 279   36:08.4 38:17.9 1:14:26.4
58 JACKSON JONES 877 White County Comp 278   40:00.3 38:20.0 1:18:20.3
59 AIDEN STEWART 826 Cherokee HS 277   34:46.2 45:42.1 1:20:28.4
60 Cooper Mills 883 Galloway Hs 276   32:25.7 48:09.4 1:20:35.1
61 JOHNNIE VICKERS 876 White County Comp 275   39:00.6 41:39.7 1:20:40.4
62 TYLER COX 882 Columbus Comp 274   39:00.2 42:14.9 1:21:15.2
DNF ELLIS INGRAHAM 814 Harrison HS 0   29:19.5 X X X X 29:19.5

Sophomore Boys

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 ALEX MOORE 506 Oconee Comp 500   25:47.2 24:47.8 50:35.1
2 JEFF MURCHISON 502 Woodstock HS 490   25:47.8 24:54.5 50:42.3
3 DEVIN WATTS 546 HCHS 481   25:46.4 24:56.1 50:42.6
4 AUSTIN MARSH 513 Forsyth Comp 472   25:50.5 24:53.2 50:43.7
5 WILL DAVIDSON 547 Prima Tappa Comp 464   25:49.7 25:40.8 51:30.5
6 LANCE PHILP 523 Paulding Comp 456   25:47.8 26:05.7 51:53.5
7 EVAN BROWN 541 Grayson Comp 448   25:53.9 26:02.1 51:56.1
8 BLAKE HUNTER 522 Harrison HS 441   25:51.9 27:05.6 52:57.6
9 NICK PETERSON 567 Coweta Comp 434   26:44.7 26:58.3 53:43.1
10 JACKSON KAUFFMANN 574 Allatoona Creek Comp 427   26:43.7 27:00.0 53:43.7
11 JACOB LIBERSAT 536 Columbus Comp 420   26:45.5 27:11.0 53:56.6
12 CHARLIE KEYSER 514 Forsyth Comp 414   26:54.3 27:04.2 53:58.5
13 SEAN BRANYON 535 Chestatee HS 408   26:54.5 27:46.8 54:41.4
14 CHRIS ULINKSI 568 Coweta Comp 402   27:22.5 27:36.3 54:58.8
15 AUSTIN BARGE 528 Buford HS 396   27:24.3 27:35.6 54:59.9
16 LANDON GALLOWAY 539 Fannin Comp 390   26:45.5 28:42.9 55:28.5
17 ALEXANDER FOX 508 Jefferson HS 385   27:42.7 27:46.1 55:28.9
18 QUILLEN MARTIN 561 Rabun Comp 380   27:47.6 28:11.1 55:58.8
19 DEREK LINEBARGER 531 Cherokee HS 375   27:51.3 28:11.5 56:02.9
20 TYLER NICKELSON 573 Allatoona Creek Comp 370   27:43.9 28:30.7 56:14.7
21 ALEX PECK 553 Mill Creek HS 365   28:27.8 27:49.3 56:17.1
22 BLAKE MONTGOMERY 563 Rome Comp 360   28:29.9 28:20.4 56:50.3
23 JOHN HASH 559 Rabun Comp 356   28:23.4 28:28.8 56:52.2
24 NATHAN CLARK 520 Harrison HS 352   28:25.2 28:48.0 57:13.3
25 BROC MCCARTHY 550 Issaqueena Comp 348   28:42.7 28:56.4 57:39.2
26 JACK MOORE 549 Issaqueena Comp 344   28:30.9 29:08.8 57:39.8
27 SEAN HATTEN 571 North Dekalb Comp 340   27:43.7 29:57.0 57:40.7
28 BENJAMIN HUGHES 505 Oconee Comp 336   28:10.4 29:34.9 57:45.3
29 JAYDEN RAATJES 548 Prima Tappa Comp 332   28:26.5 29:46.6 58:13.1
30 WARREN SULLIVAN 537 Fannin Comp 329   28:26.6 29:59.9 58:26.6
31 EZEKIEL STUTSMAN 560 Rabun Comp 326   29:20.7 29:07.6 58:28.3
32 LOGAN STANCHEC 518 Harrison HS 323   29:20.3 29:54.4 59:14.7
33 COLLIN CARLSON 532 Cherokee HS 320   29:15.8 30:20.5 59:36.3
34 IAN MCRARY 562 Rabun Comp 317   29:18.8 30:28.0 59:46.8
35 ELI MUSE 575 Allatoona Creek Comp 314   30:18.9 30:37.9 1:00:56.8
36 REED JERINA 526 Upstate North Comp 311   29:23.1 31:34.4 1:00:57.6
37 LENNON POOLE 524 Paulding Comp 308   31:04.8 29:52.8 1:00:57.7
38 CONNER MARTIN 510 Forsyth Comp 306   30:49.1 30:33.4 1:01:22.6
39 CALEB JUDSON 543 Grayson Comp 304   32:05.3 30:00.3 1:02:05.6
40 PARKER LYMAN 529 JCAAM COMP 302   31:28.1 30:47.5 1:02:15.7
41 DRAVIN HUYCKE 542 Grayson Comp 300   32:04.3 30:13.0 1:02:17.3
42 SAMUEL ANDERSON 545 HCHS 298   31:01.8 32:26.8 1:03:28.6
43 GABRIEL VAN MUSSCHENBROEK 551 Mill Creek HS 296   32:17.5 31:21.9 1:03:39.5
44 ADAM ROSE 556 Old Cap Racing Comp 294   32:21.3 32:17.3 1:04:38.7
45 RYAN PETITT 501 Gilmer Cartecay Comp 292   32:18.7 32:53.0 1:05:11.7
46 ASHTON GULLEDGE 533 Cherokee HS 290   33:14.2 32:06.1 1:05:20.3
47 WILL CAPUANO 516 Harrison HS 289   31:49.8 33:51.3 1:05:41.1
48 JOHN FAWCETT 534 Chestatee HS 288   32:05.2 34:29.7 1:06:34.9
49 CONNOR MOHON 500 Gilmer Cartecay Comp 287   33:22.3 33:56.0 1:07:18.3
50 JOHN NICHOLS III 558 Rabun Comp 286   34:41.6 33:27.8 1:08:09.4
51 JAKE SWARTZEL 525 Upstate North Comp 285   33:28.4 34:56.1 1:08:24.5
52 KELLAN COOK 509 Jefferson HS 284   33:08.7 35:21.7 1:08:30.4
53 HAMPTON PETERSON 554 North Cobb Christian HS 283   34:23.4 37:24.7 1:11:48.2
54 BRIAN ZEN 578 North Cobb Christian HS 282   35:47.2 38:03.3 1:13:50.5
55 NATHANIEL ROBERTSON 555 Old Cap Racing Comp 281   37:06.2 40:05.0 1:17:11.3
56 TRISTAN GNAGEY 517 Harrison HS 280   34:38.5 45:20.3 1:19:58.9
57 IAN MANSKER 572 North Dekalb Comp 279   39:08.5 42:02.8 1:21:11.4
58 BLAINE TAYLOR 544 HCHS 278   42:29.4 44:27.3 1:26:56.8
PL-59 CADEN GRIFFIS 557 Rabun Comp 277   27:54.1 X X X X 27:54.1
DNF TABOR CARNES 511 Forsyth Comp 0   1:07:39.9 X X X X 1:07:39.9
DNF ADRIAN STEEN 577 White County Comp 0   39:15.9 X X X X 39:15.9