HS Girls - Peach State Championship Results


Results by GICL

Freshman Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 REBECCA LIBERSAT 708 Columbus Comp 500   29:06.3 28:30.6 57:36.9
2 KALEA MILLS 717 Roswell HS 490   29:37.3 28:12.2 57:49.6
3 GRAYSON YOUNT 701 Oconee Comp 481   29:18.8 31:10.2 1:00:29.1
4 EMMA FROST 704 Harrison HS 472   29:55.8 32:34.5 1:02:30.3
5 MADELINE SOLES 712 Old Cap Racing Comp 464   30:47.6 35:10.7 1:05:58.3
6 MADISON WALL 715 Blankets Creek East Comp 456   33:11.1 36:19.2 1:09:30.3
7 ABBIE LASTINGER 702 Forsyth Comp 448   33:57.6 35:51.2 1:09:48.8
8 CADENCE MOHON 700 Gilmer Cartecay Comp 441   35:08.4 39:09.8 1:14:18.3
9 CHLOE GRUENSFELDER 703 Riverwood HS 434   36:26.3 38:15.3 1:14:41.6
10 SADIE MARTIN 720 Rabun Comp 427   37:29.3 38:33.5 1:16:02.8
11 KELSIE GADDIS 709 Fannin Comp 420   36:41.6 44:47.2 1:21:28.9
12 AMELIA HOFFMAN 710 Prima Tappa Comp 414   40:35.4 41:55.9 1:22:31.3
13 MADISON STEEN 719 White County Comp 408   40:47.8 44:30.5 1:25:18.4
14 KIARA ABERCROMBIE 707 Chestatee HS 402   41:49.4 44:20.7 1:26:10.1

Sophomore Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 SHANNON VAN HISE 408 Blankets Creek East Comp 500   29:46.6 30:29.4 1:00:16.1
2 HANNAH CALABRETTA 401 Gilmer Cartecay Comp 490   30:37.8 32:22.9 1:03:00.8
3 GRACE CLUTTER 400 South Side Comp 481   33:27.4 35:26.8 1:08:54.2
4 TAYLOR POZERYCKI 409 Cherokee HS 472   34:05.1 35:22.9 1:09:28.1
5 LILLY DRIVER 403 Upstate North Comp 464   34:29.7 35:49.3 1:10:19.1
6 MIA LOPEZ 405 Blankets Creek East Comp 456   35:14.9 38:08.3 1:13:23.3
7 BONNA HERLOCHER 410 North Fulton Comp 448   37:51.8 41:20.7 1:19:12.6
8 KATE MEREDITH 402 Woodstock HS 441   40:56.8 45:07.7 1:26:04.5
9 MADDY BAILEY 404 South Side Comp 434   44:12.8 49:05.6 1:33:18.4

JV Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 LILY GOWENS 109 Prima Tappa Comp 540   27:55.1 28:34.0 56:29.1
2 JULIA LANCE 105 Oconee Comp 530   30:20.7 30:52.8 1:01:13.5
3 CELESTE MONTERO 101 Forsyth Comp 521   30:21.2 31:50.6 1:02:11.8
4 MURIEL HANBACK 113 Blankets Creek East Comp 512   32:36.5 35:44.9 1:08:21.5
5 SHIRIN RASCHID FARROKHI 115 Galloway Hs 504   35:09.3 35:31.5 1:10:40.8
6 LYDIA CERNY 111 Prima Tappa Comp 496   34:44.7 36:37.0 1:11:21.8
7 HANNAH HICKS 2 North Cobb Christian HS 488   35:24.7 38:58.4 1:14:23.2
8 LOURDES GOETSCHL 110 Gainesville Comp 481   37:18.8 42:53.5 1:20:12.3
9 EMMA HOFFMAN 102 Prima Tappa Comp 474   40:17.3 42:42.5 1:22:59.8
10 BRENNAH GRIGGS 100 Oconee Comp 467   30:47.9 54:53.1 1:25:41.1
11 AMANDA WOODSTOCK 116 North Cobb Christian HS 460   50:09.8 54:40.7 1:44:50.5

Varsity Girls

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 MARLA CLINE 4 Anderson Comp 575   31:49.2 26:05.6 26:51.3 1:24:46.2
2 MOLLY HAYES 1 Johnson HS 565   31:49.2 27:09.0 28:58.4 1:27:56.8
3 ISABEL FUENTES 3 Prima Tappa Comp 556   31:49.5 31:33.5 32:51.2 1:36:14.4
4 ELLIE HAYES 5 Johnson HS 547   31:49.2 31:33.3 32:59.7 1:36:22.4