2016 GICL Race #4 - Sophia's Tribute

Overall Results

October 23, 2016


Results by GICL

JV Boys

  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- ------- Lap 3 ------- Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Time
1 HAYDEN DILLON Blankets Creek East Comp 307 M 5 19:57.6 2 20:18.6 2 20:46.3 1:01:02.6 1:01:02.6
2 NICHOLAS ALLEN Grayson Area MBT 314 M 4 19:57.2 1 20:18.3 3 20:48.9 1:01:04.6 1:01:04.6
3 JACK WERY Blankets Creek East Comp 304 M 1 19:56.1 4 20:39.8 1 20:29.6 1:01:05.6 1:01:05.6
4 JOSHUA DUMFORD Blankets Creek West Composite 302 M 2 19:56.6 3 20:21.1 4 20:54.1 1:01:11.9 1:01:11.9
5 WINSTON WILLIAMS Grayson Area MBT 315 M 3 19:57.2 5 21:40.2 5 21:19.8 1:02:57.2 1:02:57.2
6 ZACH FUNK Chestatee HS 308 M 6 20:21.6 6 22:54.6 8 22:50.3 1:06:06.6 1:06:06.6
7 BAILEY GRIMES Mill Creek HS 326 M 9 21:49.2 10 23:31.5 6 22:28.7 1:07:49.5 1:07:49.5
8 RAMESES HOTEP-EL Old Cap Racing Comp 329 M 7 20:53.5 7 23:10.7 13 23:45.8 1:07:50.1 1:07:50.1
9 THUAN DINH Johnson High School 324 M 11 22:13.7 9 23:13.0 7 22:43.4 1:08:10.2 1:08:10.2
10 ETHAN BIGNESS Grayson Area MBT 316 M 10 22:05.5 8 23:12.1 9 23:24.6 1:08:42.3 1:08:42.3
11 NICHOLAS SILVA Hall - Prima Tappa 321 M 8 21:04.7 12 23:44.3 15 24:07.4 1:08:56.5 1:08:56.5
12 BRIAN WALKER Blankets Creek West Composite 305 M 19 23:05.9 11 23:40.7 11 23:34.3 1:10:20.9 1:10:20.9
13 ZACH HINTERNHOFF The Galloway School 342 M 13 22:26.7 13 24:14.5 16 24:23.3 1:11:04.6 1:11:04.6
14 CHRIS WEMPNER Grayson Area MBT 317 M 14 22:34.7 19 25:04.9 10 23:32.6 1:11:12.3 1:11:12.3
15 ZACHARY BERNSTEIN Sope CreekComposite 335 M 21 23:13.6 14 24:19.1 12 23:41.8 1:11:14.6 1:11:14.6
16 BRAXTON WILLIS Blankets Creek East Comp 306 M 17 22:44.9 15 24:25.6 14 24:06.8 1:11:17.4 1:11:17.4
17 MAYSON NICHOLS Habersham 319 M 16 22:44.7 16 24:26.0 20 25:59.7 1:13:10.5 1:13:10.5
18 LOGAN MCRARY Rabun Composite 330 M 24 24:00.1 17 24:57.1 17 24:43.0 1:13:40.3 1:13:40.3
19 DAVIS KAMMERDIENER Allatoona CreekComp 301 M 15 22:41.4 18 25:00.6 21 26:09.1 1:13:51.3 1:13:51.3
20 BLAKE ROGERS Gainesville Comp 313 M 20 23:11.1 23 25:52.2 19 25:36.3 1:14:39.6 1:14:39.6
21 CODY MOORE Columbus Composite 311 M 12 22:26.2 22 25:30.0 22 27:14.3 1:15:10.6 1:15:10.6
22 BLAKE PUNCH North CobbChristian 327 M 23 23:52.9 24 26:12.4 18 25:29.9 1:15:35.2 1:15:35.2
23 WILL FOSTER North Fulton 328 M 18 22:54.7 20 25:25.7 23 27:14.9 1:15:35.4 1:15:35.4
24 PETER JOHNSON The Galloway School 348 M 25 24:15.1 21 25:28.0 26 27:52.9 1:17:36.1 1:17:36.1
25 ISAIAH DEL CAMPBELL Johnson High School 325 M 22 23:47.4 28 28:51.2 24 27:34.7 1:20:13.4 1:20:13.4
  ------- Lap 1 ------- ------- Lap 2 ------- ------- Lap 3 ------- Chip Gun
Place Name Team Bib No Gender Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Time
26 KANNON WHITSON Sope CreekComposite 347 M 27 25:24.3 26 27:15.9 25 27:37.0 1:20:17.3 1:20:17.3
27 SHAE FURLONG Roswell HS 331 M 30 26:28.6 25 27:04.6 28 28:54.0 1:22:27.2 1:22:27.2
28 PAYTON GILL 323 M 29 26:10.1 27 28:23.3 27 27:59.8 1:22:33.3 1:22:33.3
29 JOSH CARPENTER 322 M 26 24:55.7 29 28:53.5 30 29:51.3 1:23:40.6 1:23:40.6
30 CARTER BONNELL Columbus Composite 310 M 31 26:44.3 30 29:19.9 31 30:31.8 1:26:36.1 1:26:36.1
31 CONNOR BOLTON Harrison HS 300 M 28 26:07.2 31 30:22.2 32 31:38.4 1:28:07.9 1:28:07.9
32 SHANE WILKES White County Comp 345 M 32 27:58.5 32 31:05.4 29 29:07.4 1:28:11.3 1:28:11.3